60. sesja Komitetu Zarządzania Publicznego OECD

18.11.2019
Przedstawiciele różnych krajów siedzą za stołem. Przed nimi tabliczki z nazwami krajów po francusku. Po środku siedzi Szef Słuzby Cywilnej

14 i 15 listopada w Paryżu odbyły się obrady Komitetu PGC (Public Governance Committee) Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Ważnym tematem dyskusji była rekrutacja do służby cywilnej, która jest jednym z elementów przyjętej w tym roku Rekomendacji Rady OECD.

Polskę reprezentowali szef służby cywilnej Dobrosław Dowiat-Urbański i delegat naszego kraju w pracach Komitetu - Witold Stelmaski, starszy specjalista w Zespole Współpracy Międzynarodowej i Etyki Służby Cywilnej DSC KPRM.

W trakcie spotkania został zaprezentowany raport pt. „Government at a Glance 2019” („Rząd i administracja w skrócie 2019”). Jest to już szósta edycja sztandarowej publikacji OECD. Raport zawiera najnowsze dane porównawcze na temat funkcjonowania administracji publicznej w trzydziestu sześciu państwach OECD.

Witold Stelmaski wziął także udział w warsztatach, których tematem były nowe technologie w procesie rekrutacji. Podczas warsztatów, polski przedstawiciel zaprezentował założenia projektowanej Elektronicznej Platformy Rekrutacyjnej Służby Cywilnej.