61. sesja Komitetu Zarządzania Publicznego OECD - wideokonferencja

24.04.2020

23 kwietnia br. odbyła się 61. sesja Komitetu Zarządzania Publicznego Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (PGC OECD). Sesja po raz pierwszy została przeprowadzona online.

Ważnym tematem spotkania był projekt budżetu strategicznego PGC na lata 2021-22, który ma zostać przyjęty w czerwcu br. Niemniej jednak w dużej mierze sesja została zdominowana przez dyskusję na temat oczekiwań państw członkowskich wobec OECD w związku z pandemią COVID-19. Zgodnie z deklaracjami swoich przedstawicieli, państwa członkowskie liczą, że OECD stanie się bazą danych gromadzącą dobre praktyki związane z przeciwdziałaniem negatywnym skutkom pandemii, a także będzie zbierać informacje o działaniach, które okazały się nieskuteczne lub błędne. Ma to umożliwić uniknięcie podejmowania błędnych decyzji.

Podczas sesji Polskę reprezentowali członek Biura PGC OECD - Łukasz Świetlikowski, radca Szefa KPRM w Centrum Oceny Administracji KPRM, oraz delegat naszego kraju w pracach Komitetu - Witold Stelmaski, starszy specjalista w Zespole Współpracy Międzynarodowej i Etyki Służby Cywilnej Departamentu Służby Cywilnej KPRM.