ARGO Top Public Executive – krajowa inauguracja projektu

08.11.2017
Na zdjęciu widzimy Szefa Służby Cywilnej przemawiającego do uczestników spotkania

60 przedstawicieli kadry zarządzającej polskich instytucji publicznych bierze udział w programie ARGO Top Public Executive, którego krajowa inauguracja odbyła się wczoraj w Krajowej Szkole Administracji Publicznej im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. W ramach dwudniowej sesji szkoleniowej uczestnicy projektu wzięli udział w wykładach i warsztatach na temat skutecznego rządzenia, strategii komunikacyjnej i zarządzania kryzysami.

Szef służby cywilnej Dobrosław Dowiat-Urbański powitał zebranych i odczytał list, który Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa skierowała do uczestników projektu. Minister wyraziła przekonanie, że stale zmieniające się podejście do zarządzania dużymi organizacjami wymaga tego, aby na ich czele stały wysoko wykwalifikowane osoby wyposażone w odpowiednie umiejętności. Podkreśliła, że od właściwego wykorzystania potencjału ludzkiego zależy, czy urząd działa sprawnie i skutecznie.

Uczestnicy spotkania wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez: 

  • JE Ambasador Węgier Orsolyę Zsuzsannę Kovacs, 
  • Piotra Bugajskiego, dziennikarza i doradcę medialnego, 
  • prof. Yago de la Ciervę, teoretyka i praktyka z zakresu zarządzania kryzysem.

Program ARGO Top Public Executive jest realizowany przez KSAP i IESE Business School z Hiszpanii, w formule Master of Public Administration. Dzięki udziałowi w projekcie przedstawiciele kadry zarządzającej administracji publicznej będą mogli rozwinąć swoje kompetencje interpersonalne i przywódcze, nauczyć się twórczego rozwiązywania problemów, a także inicjowania i wprowadzania zmian w swoich instytucjach. Więcej na temat programu na stronie ARGO Top Public Executive.