Do 31 maja można zgłaszać się do postępowania kwalifikacyjnego oraz składać wnioski o mianowanie

15.05.2019

Kandydatom na urzędników służby cywilnej przypominamy, że z końcem miesiąca mija termin składania zgłoszeń do postępowania kwalifikacyjnego w służbie cywilnej. W tym samym terminie wnioski o mianowanie mogą składać absolwenci Krajowej Szkoły Administracji Publicznej im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

W tym roku limit mianowań w służbie cywilnej jest nieco wyższy niż w ostatnich latach – może na nie liczyć maksymalnie 420 osób. Zwiększa to szanse uczestników postępowania na uzyskanie mianowania. Dyplom ukończenia KSAP odebrało w tym roku 35 absolwentów.

Sprawdzian w ramach postępowania kwalifikacyjnego odbędzie się 29 czerwca w Centrum Targowo-Kongresowym Global EXPO, przy ul. Modlińskiej 6D w Warszawie. Przypominamy, że miejsce przeprowadzenia sprawdzianu jest inne niż w ostatnich latach – znajduje się na granicy dzielnic Targówek i Białołęka, w okolicy stacji kolejowej Warszawa Toruńska i Trasy Toruńskiej. KSAP udostępniła praktyczne wskazówki dotyczące dojazdu.

O tegorocznym postępowaniu kwalifikacyjnym w służbie cywilnej i zasadach składania wniosków o mianowanie informowaliśmy w Serwisie Służby Cywilnej.