Forum Uczciwości OECD w 2019 - zaproszenie

16.10.2018
Logo OECD

20 i 21 marca 2019 r. odbędzie się w Paryżu międzynarodowa konferencja OECD Global Anti-Corruption & Integrity Forum („Forum Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju na rzecz uczciwości i przeciwdziałania korupcji”). W ramach konferencji organizatorzy zapraszają także do udziału w konkursie.

Zaproszenie na konferencję

Główny temat przyszłorocznej konferencji to nowe technologie, które pomagają w walce z korupcją i promują zachowania etyczne. Są to m.in.: blockchain, analiza dużych zbiorów danych i sztuczna inteligencja. Konferencja będzie okazją, aby spotkać:

  • uznanych na arenie międzynarodowej liderów politycznych i biznesowych,
  • ekspertów i praktyków w zakresie przeciwdziałania korupcji,
  • przedstawicieli administracji publicznej i środowisk akademickich.

Rejestracja uczestników rozpocznie się już 1 grudnia. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdą Państwo na stronie internetowej organizatora.

Konkurs

Organizatorzy konferencji zapraszają też do udziału w konkursie na pracę lub badanie  poświęcone tematyce uczciwości i przeciwdziałania korupcji.

Preferowana jest problematyka innowacyjności, zwłaszcza w odniesieniu do szans i zagrożeń, jakie niosą ze sobą nowe technologie.

OECD opublikuje najlepsze prace na stronie internetowej konferencji. Okazją, aby je zaprezentować będzie marcowe Forum Uczciwości OECD. Autorzy 10 najlepszych prac mogą liczyć na sfinansowanie transportu do Paryża.

Termin nadsyłania prac upływa 5 listopada. Prace prosimy wysyłać na adres integrityforum [at] oecd.org.

Informacje o konkursie, warunkach udziału i jego poszczególnych etapach znajdą Państwo na stronie internetowej organizatora.