Konkurs na innowacyjne praktyki w administracji

13.08.2018
logo OECD

Do 14 września organizacje sektora publicznego mogą zgłaszać swoje innowacyjne rozwiązania do konkursu, który organizują wspólnie Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA).

Aby wziąć udział w konkursie, trzeba:

Autorzy najlepszych praktyk będą mogli zaprezentować je w czasie dwudniowej konferencji OECD w Paryżu (19-20 listopada), poświęconej innowacjom.

Niektórzy z autorów zostaną też zaproszeni na zaplanowane na kolejny rok wydarzenie pod nazwą „World Government Summit”. Odbędzie się ono w Dubaju (ZEA) i potrwa od 17 do 19 lutego. Jest to największe na świecie wydarzenie dotyczące wpływu innowacji na działanie rządu i administracji. W tym roku uczestniczyło w nim ponad 4000 osób ze 150 państw.

Autorzy wybranych praktyk wezmą udział m.in. w interaktywnym pokazie administracyjnych innowacji („Edge of Government” experience). Do pokazu przygotują ich eksperci współorganizatora konkursu - Mohammed Bin Rashid Centre for Government Innovation. Jeden z zaprezentowanych projektów zostanie uhonorowany nagrodą „Edge of Government Award”.

W obu przypadkach organizatorzy zapewniają uczestnikom wsparcie logistyczno-finansowe.

Co więcej, opisy wybranych innowacji znajdą się w publikacjach OECD i na internetowej platformie Obserwatorium Innowacji Sektora Publicznego OECD (Observatory of Public Sector Innovation, OPSI).

Zainteresowanych konkursem zachęcamy, aby odwiedzili stronę internetową OECD. W przypadku pytań prosimy o kontakt:

  • z Łukaszem Świetlikowskim z Departamentu Służby Cywilnej KPRM (tel.: 22 694 70 18; e-mail: lukasz.swietlikowski [at] kprm.gov.pl)
  • lub bezpośrednio z organizatorami.