Nowe podejście do ochrony danych osobowych – KSAP zaprasza na konferencję

20.03.2018

Czym jest RODO i jakie niesie konsekwencje dla administracji? Jaka będzie rola inspektora ochrony danych osobowych po wejściu w życie nowych przepisów? Jak zarządzać danymi osobowymi w instytucjach publicznych? Na te i inne pytania spróbują znaleźć odpowiedzi uczestnicy konferencji, która odbędzie się 5 kwietnia w KSAP.

Podczas spotkania przedstawiciele Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych – współorganizatora konferencji – zaprezentują m.in. nowe podejście do ochrony danych osobowych i jego konsekwencje dla sektora publicznego. Uczestnicy konferencji będą mogli wziąć także udział w trzech warsztatach:

 • Warsztat 1: Zadania inspektora ochrony danych
  Monika Młotkiewicz, Biuro GIODO
 • Warsztat 2: Sprawdzian gotowości do RODO
  Monika Krasińska, Biuro GIODO
 • Warsztat 3: Zasada przejrzystości – realizacja obowiązku informacyjnego
  Ewelina Moroń, Pracownia Prostej Polszczyzny, Uniwersytet Wrocławski
  Piotr Drobek, Biuro GIODO

Zgłoszenia przyjmowane są do 28 marca za pośrednictwem formularza rejestracyjnego. Udział w konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona.

Więcej informacji, w tym szczegółowy program konferencji, można znaleźć na stronie internetowej Krajowej Szkoły Administracji Publicznej im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych Osobowych (RODO) zostało przyjęte przez Parlament Europejski i Radę Unii Europejskiej w kwietniu 2016 r. Przepisy, które ujednolicają regulacje dotyczące ochrony danych osobowych we wszystkich 28 państwach członkowskich, wejdą w życie 25 maja br.