O ścieżkach kariery w administracji podczas debaty ze studentami

18.05.2017

Projekt “Work Globally. For Poland” stał się okazją do promocji służby publicznej w ramach debaty ze studentami wrocławskich uczelni. W wydarzeniu uczestniczył także przedstawiciel Departamentu Służby Cywilnej.

„Work Globally. For Poland” to projekt Fundacji Młoda Rzeczpospolita, poświęcony m.in. wzmocnieniu kompetencji oraz wymianie doświadczeń związanych z wyborem drogi zawodowej. Jedną z możliwości kariery, prezentowanych podczas dwudniowej debaty (17-18 maja), jest praca na rzecz kraju i udział w budowaniu dobra wspólnego, także w ramach współpracy międzynarodowej.

Drugiego dnia w debacie, zorganizowanej na terenie Uniwersytetu Wrocławskiego, wzięła udział Edyta Kotlarz z Departamentu Służby Cywilnej KPRM. Zaprezentowała ona model służby cywilnej oraz system kształcenia w Krajowej Szkole Administracji Publicznej im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Dla absolwentów KSAP ukończenie Szkoły to nie tylko początek kariery w administracji publicznej, ale przede wszystkim podjęcie wyzwania, jakim jest służba publiczna.

Podczas dwudniowego wydarzenia można było spotkać się z ekspertami, którzy poprowadzili szkolenia i warsztaty z tematów takich jak prowadzenie firmy na rynkach zagranicznych, praca w instytucjach międzynarodowych, sztuka wystąpień publicznych i in.

Całość uzupełniła debata „Korporacja czy służba publiczna? Jaką drogę kariery międzynarodowej wybrać” z udziałem prof. Rafała Wojciechowskiego (prorektora ds. studenckich Uniwersytetu Wrocławskiego) oraz Piotra Dytki (prezesa KGHM Cuprum).

Debatę zorganizował Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej we Wrocławiu. Od 1 lipca 2016 r. prowadzą go Fundacja Młoda Rzeczpospolita oraz Ośrodek Myśli Politycznej. Pracę sieci koordynuje Referat ds. rozwoju sieci Regionalnych Ośrodków Debaty Międzynarodowej w Departamencie Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych.