Spotkanie dyrekcji Departamentu Służby Cywilnej z delegacją gruzińską

18.11.2019
Uczestnicy spotkania stoją w rzędzie i pozują do zdjęcia grupowego. Za nimi flagi polski i gruzji

Dzisiaj w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zastępca dyrektora Departamentu Służby Cywilnej Hubert Wojtach spotkał się z Elene Jibladze, zastępcą dyrektora Dyplomatycznego Instytutu ds. Szkolenia i Badań im. Levana Mikeladze MSZ Gruzji oraz Ia Lomidze, zastępcą szefa misji Ambasady Gruzji w Polsce. E. Jibladze przebywa w Warszawie z wizytą roboczą, w trakcie której odbędzie także spotkania w MSZ i tamtejszej Akademii Dyplomatycznej, oraz Krajowej Szkole Administracji Publicznej im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Pracownicy Departamentu Służby Cywilnej KPRM przedstawili polskie doświadczenia w budowaniu systemu służby cywilnej oraz szczegóły dotyczące polityki szkoleniowej i rozwoju zawodowego. Gruzińskim gościom przedstawiono m. in.:

  • najważniejsze etapy budowy nowoczesnej administracji rządowej po 1989 roku,
  • cechy i ramy prawne systemu służby cywilnej,
  • typy i metodologię planowania, realizacji i ewaluacji szkoleń,
  • dane statystyczne i finansowe,
  • cechy służby przygotowawczej.

Podczas spotkania zarówno H. Wojtach, jak i I. Lomidze podkreślali bardzo dobre relacje pomiędzy Gruzją i Polską oraz długą i bogatą historię współpracy w kontekście służby cywilnej, zwłaszcza w zakresie reformy administracji publicznej i służby cywilnej.