Spotkanie Dyrektorów Generalnych EUPAN — transmisja internetowa

27.11.2019

28-29 listopada odbędzie się w Helsinkach spotkanie dyrektorów generalnych właściwych w sprawach administracji publicznej i służby cywilnej.

To dwudniowe spotkanie organizuje Finlandia w ramach przewodnictwa w Europejskiej Sieci Administracji Publicznej (European Public Administration Network, EUPAN). Główne tematy dyskusji, jakie planuje podjąć prezydencja fińska to:

  • zaufanie w administracji publicznej,
  • potencjał cyfryzacji i wykorzystania sztucznej inteligencji.

Na spotkaniu w Helsinkach Polskę będzie reprezentować Szef Służby Cywilnej Dobrosław Dowiat-Urbański. W spotkaniu weźmie też udział Krzysztof Banaś z Zespołu Współpracy Międzynarodowej i Etyki Służby Cywilnej (DSC KPRM), który uczestniczy w pracach Sieci na szczeblu roboczym.

Transmisja online

W pierwszym dniu spotkania niektóre z punktów programu będzie można śledzić w internecie. Będą to:

  • panel dyskusyjny „Otoczenie strategiczne liderów administracji publicznej — rola zaufania, sztucznej inteligencji i etyki";
  • wykład Marcosa Bonturi, dyrektora ds. Zarządzania publicznego (OECD), pt. „Znaczenie przywództwa w budowaniu zaufania — dobre zarządzanie, innowacje w usługach i skuteczne zarządzanie zasobami ludzkimi”.

Transmisja rozpocznie się 28 listopada o godz. 09:00. Będzie dostępna pod adresem https://www.eupan.eu/event/eupan-dg-meeting/.

EUPAN

Europejska Sieć Administracji Publicznej (ang. European Public Administration Network, EUPAN) to nieformalne forum współpracy dyrektorów generalnych, którzy odpowiadają za administrację publiczną:

  • w krajach członkowskich Unii Europejskiej,
  • krajach kandydujących do członkostwa,
  • Komisji Europejskiej.

Sieć współpracuje na trzech szczeblach: politycznym (ministrowie), zarządczym (dyrektorzy generalni) i roboczym (eksperci).

Więcej informacji na temat prac Sieci znaleźć można na stronie EUPAN.