Spotkanie Szefa Służby Cywilnej z delegacją gruzińską

17.07.2019
Uczestnicy spotkania siedzą przy okrągłym stole. Za Szefem Służby Cywilnej ustawilone są flagi gruzińskie i polskie

Wczoraj, w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów szef służby cywilnej Dobrosław Dowiat Urbański spotkał się z Ambasadorem Gruzji w Polsce J.E. Ilią Darchiashvili oraz przedstawicielami gruzińskiej Szkoły Administracji Publicznej im. Zuraba Zhvanii w Kutaisi. Gruzińska delegacja przebywała w Warszawie z wizytą roboczą, w trakcie której odbyła także spotkania w Krajowej Szkole Administracji Publicznej im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Reprezentacji szkoły przewodziła jej dyrektorka, Ketevan Jakeli.

Pracownicy Departamentu Służby Cywilnej KPRM przedstawili polskie doświadczenia w budowaniu systemu służby cywilnej oraz szczegóły dotyczące polityki szkoleniowej i rozwoju zawodowego. Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z ramami prawnymi, typami i metodologią planowania, realizacji i ewaluacji szkoleń, danymi statystycznymi i finansowymi, czy najbliższymi planami. Obie strony zadeklarowały wolę dalszej współpracy i wymiany doświadczeń.

Podczas spotkania zarówno minister Dobrosław Dowiat-Urbański, jak i J.E. Ilia Darchiashvili podkreślili bardzo dobre relacje pomiędzy Gruzją i Polską, m.in. w kontekście wspierania na arenie międzynarodowej euroatlantyckich aspiracji Gruzji, a także współpracy w zakresie reformy administracji publicznej i służby cywilnej.