Spotkanie Szefa Służby Cywilnej z przedstawicielami armeńskiej administracji

01.12.2017
Na zdjęciu widzimy członków obu delegacji siedzących za stołem

W Departamencie Służby Cywilnej KPRM gościli przedstawiciele powołanej przez Prezydenta Armenii specjalnej grupy roboczej ds. reformy służby publicznej, w tym służby cywilnej. Spotkanie służyło wymianie poglądów oraz zebraniu doświadczeń na temat funkcjonowania administracji publicznej w obu krajach.

Delegację przyjął Szef Służby Cywilnej Dobrosław Dowiat-Urbański wraz z pracownikami DSC. Na jej czele stał Przewodniczący Rady Służby Cywilnej Armenii Manvel Badalyan. W spotkaniu uczestniczył także Ambasador Armenii w Polsce, J.E. Edgar Ghazaryan.

Szef Służby Cywilnej podkreślił, jak duże znaczenie ma wieloletnia współpraca naszych krajów w ramach Panelu ds. Reformy Administracji Publicznej Partnerstwa Wschodniego. Przywołał także deklarację Polski z ostatniego Szczytu Partnerstwa Wschodniego w Brukseli. Mówi ona, że zawsze popieramy zasadę otwartości Unii Europejskiej na ideę członkostwa krajów Partnerstwa Wschodniego w strukturach europejskich.

Członków delegacji szczególnie zainteresowały polskie doświadczenia w zakresie budowy i reformy systemu służby cywilnej, które mogą się okazać przydatne w dalszych pracach nad systemowymi zmianami w tym zakresie w Armenii.

Wczoraj goście z Armenii zapoznali się z działalnością Krajowej Szkoły Administracji Publicznej im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.