Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego w KPRM i KSAP

09.12.2019

Już trzeci raz uczestnicy programu „Inter-Polit Leader” gościli w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego spotkali się z pracownikami Departamentu Służby Cywilnej oraz odwiedzili Krajową Szkołę Administracji Publicznej im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Pracownicy Departamentu Służby Cywilnej przekazali studentom podstawowe informacje na temat służby cywilnej – jakie instytucje ją tworzą, jak jest usytuowana w systemie organów państwa, jakie są jej cele i zadania. Omówili też zasady ubiegania się o przyjęcie do tej służby i możliwy przebieg kariery zawodowej.

Goście z UJ wzięli udział w dwóch miniwarsztatach, które przeprowadzili pracownicy DSC:

  • "Praktyczne aspekty godzenia życia zawodowego z rodzinnym w służbie cywilnej", prowadzonym przez Karolinę Świszcz i Jacka Pawłowskiego,

  • "Praktyczne aspekty naboru na wolne stanowisko w służbie cywilnej", prowadzonym przez Katarzynę Baprawską i Katarzynę Maliszewską.

Na zakończenie wizyty w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów studenci UJ zwiedzili reprezentacyjne pomieszczenia budynku. O historii siedziby premiera opowiedział im Wojciech Zawadzki z DSC. Następnie goście udali się do Krajowej Szkoły Administracji Publicznej im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.