W KPRM odbyły się szkolenia z CAF

18.01.2018
Na zdjęciu widzimy pierwszy slajd z prezentacji dotyczącej szkolenia z zakresu doskonalenia organizacji z wykorzystaniem metody CAF

Kolejna grupa urzędników uczestniczyła w szkoleniu ze Wspólnej Metody Oceny (Common Assessment Framework, CAF). Zainteresowanie tym tematem jest tak duże, że zorganizowaliśmy drugą turę szkolenia. Pierwsza odbyła się w grudniu ubiegłego roku.

Podobnie jak poprzednio, szkolenia były skierowane do dwóch grup:

  • pracowników, którzy przygotowują się do przeprowadzenia samooceny funkcjonowania organizacji z wykorzystaniem metody CAF (11 stycznia),
  • osób zajmujących wysokie stanowiska w służbie cywilnej, którzy przygotowują się do roli lidera samooceny CAF (16 stycznia).

Głównym tematem szkolenia jest model CAF: czym jest, jak go stosować i jak przeprowadzać samoocenę z jego wykorzystaniem. Podczas warsztatów i gry symulacyjnej urzędnicy sprawdzili też sposób działania Wspólnej Metody Oceny w praktyce.

Szkolenia zorganizowaliśmy w związku z badaniem na temat znajomości i zainteresowania metodą CAF w urzędach. W maju zeszłego roku 23 dyrektorów generalnych podkreśliło potrzebę zwiększenia wiedzy na temat tej metody, a jako najbardziej oczekiwaną formę wsparcia wskazali właśnie szkolenia dla pracowników i kadry kierowniczej.

Szkolenia nieodpłatnie przeprowadzili eksperci CAF – Marek Jefremienko i Sławomir Wysocki.